<

Bedirhan Gökçe Sözleri

en yeni sözler 28 Mart 2016 0
Bedirhan Gökçe SözleriEn Yeni Bedirhan Gökçe Sözleri, En Güzel, anlamlı, etkili,dini, aşk, duygusal, ders verici, orijinal Bedirhan Gökçe Sözleri

Anlamlı Bedirhan Gökçe Sözleri

♥ Hep uzaklarda ararız kaybettiklerimizi. Oysa hep yanımızdadır onlar. Gözümüzdeki gözlüğü, başka yerde arar gibi..

♥ Acı olan ne biliyor musun? Binlerce göz sana baksa da, sen hep onun gözlerini arıyorsun.

♥ Kırılıp dağılacak başka ne kaldı, ellerin her şeyimdi onu da eller aldı!

♥ Beni herkes sevdaya asi sanır. Oysa aşk, beni nerde görse tanır. Hasret tanır, zulüm tanır, ölüm tanır, ustam! ustam! Yüzüm yüzümden utanır…”

♥  Yazan böyle yazmış demek ki, nasıl anlam buldu sen olmayınca; ”Neyleyim köşkü neyleyim sarayı, içinde salınan yar olmayınca.”

♥  Haksız insafsız olur” derdi rahmetli, ”Haksız insafsız olur.” Unutma ki; İnsafı olmayanın da, sonu ibretlik olur…”

♥  Bir şey olacağı yok ama insan bekliyor işte!…”

♥ Yağmurun en güzel tarafı bu; Herkes aynı derecede ıslanırken, ağlayanın da gözyaşı belli olmuyor…”

♥  Aşka dair yaz diyorlar, hep aşka dair yaz. Aşka dair ne varsa gitti diyorum, aşka dair ne varsa bitti.. Bu saatten sonra, al sen benim ömrümü istediğin aşka yaz..”

♥  Ağız dolusu sustum ben oysa… Konuşsam; Farkımız kalmayacaktı..”

♥  Geride kalanların onarılması imkansız kırık bi kalbi vardır. Nereye bırakacaklarını bilemediği ve; Hep bir bahanesi vardır gidenlerin. Geride kalanların duymak istemediği.”

♥ Dalgınım; Dalıp dalıp gidiyorum bu ara, neyi nereye koyduğumu unutuyorum. Dargınım; Kırıla döküle gidiyorum bu ara. İnsanlar o kadar acımasız ki; Kimi nereye koyduysam bulamıyorum…”

♥ Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bazıları sadece hayal kırıklığıdır.”

♥ Kar gibi yağ da yollarıma. Belki kapanır, yüreğimde bıraktığın o açık yara.”

♥  Zenginin kahrı çekilir, güzelin nazı. fakirin kahrı çekilmez, çirkinin nazı. Sözü güzel olan, gönlü zenginin hem kahrı çekilir hemi de nazı…”

♥  Akıl yarenimiz, yaverimizdir ama aşk ve mucize hayatında; Akıl çamura saplanmış merkebe benzer…”

♥  Onlar ne der. Bunlar ne der. Şunlar ne der. Bir kere de demedik ki; Allah ne der..”

♥  Şimdi sen uyuyorsun ya, herkesi de uyuyor zannetme…! Hatta zaman zaman, karşındaki seni edebinden dinleyip inanmış gibi yaparken, sen de anlattığın masallarla uyuttuğunu zannetme…”

♥ Herkese kendini beğendiremezsin. O yüzden sen sana yakıştığı gibi dur ve dağılma!.. Unutma. Hayat bazen aynen bir kamyon arkası yazısı gibidir; Kiminin hoşuna gidersin, kiminin zoruna.”

♥ Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer. İçsen de tükenir, içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak, çünkü yaşasan da bitecek, yaşamasan da!..”

♥  Yaşanmamış acılar üzerine ”ben olsam” demek; Sadece başkalarının acıları üstünden ahkâm kesmektir…”

♥  Kış geçti, bahar geldi, hava değişti. Gün geçti, devran döndü, her şey değişti. Ben değiştim, sen değiştin, zaman değişti. Ama senin bendeki yerin hiç değişmedi!”

♥  Tüm dünya çocuklarından özür diliyorum. Kendilerine bu kadar kan, bu kadar kin, bu kadar nefret ve bu kadar acı bir dünya bıraktığımız için..”

♥  Ve ben biliyorum! Bu şehrin bi ucunda nefes alıyorsun.. Aklına geliyorum arasıra, dudaklarının çatlağına sığdırıyorsun özlemini…”

♥  Sen; Vizyona girmiş en muhteşem filmin fragmanı gibisin izlemeye doyamadığım!..”

♥  Hep uzaklarda ararız kaybettiklerimizi. Oysa hep yanımızdadır onlar. Gözümüzdeki gözlüğü, başka yerde arar gibi..”

♥  Kimsenin kimseye güzel sözü kalmamış herkes ağzına kadar siyaset dolu. O kadar ortak sevdamız, acımız varken, neden herkes bu kadar kin-nefret dolu. E hani yaradılanı hoş görüyorduk, Yaradandan ötürü?..”

♥  Yaşarken öleceğini bilen tek varlıkken insan. Buna rağmen kalp kırar, gönül yıkar, kötülük yapar. Üstelik hiç ölmeyecekmiş gibi, acımasızca yapar bunu. Hem de hiç umursamadan…”

♥  Gittiğimin farkında olsaydı yeterdi bana, beklemiyordum özlenmeyi..”

♥  Hayatta silgim hep kalemimden önce bitti. Çünkü kendi doğrularımı yazacağım yere, tuttum başkalarının yanlışlarını sildim!..”

♥  İyi ki diyorum şimdi kendime, iyi ki bu dertler başa düştü. Yoksa nasıl tanıyacaktım. Bugün terk edip giden, senin gerçek yüzünü…”

♥  Acı olan ne biliyor musun? Binlerce göz sana baksa da, sen hep onun gözlerini arıyorsun.”

♥ Fedakârlık yaptığın insanlardan, elbette karşılık beklemezsin. İçinden “feda”ve “kâr” geçiyor diye ömrünü feda ettiklerinden, bir ‘kâr’ da beklemezsin. Ama; Bu kadar fedakarlığa, bu kadar vefasızlığı da içine sindiremezsin…”

Sizde Bu Yazıyla İlgili Bir Yorum Yapın »