Yeniler
Ana Sayfa > Dini Sözler > Özlü İslami Mesajlar 2017

Özlü İslami Mesajlar 2017

Özlü İslami Mesajlar 2017

Sosyal medya sayesinde gönderiler geniş kitlelere anında ulaşmaktadır. Peygamber Efendimiz SAV ‘in sünnetlerini, hayır ve şifa dualarını, bayram, kandil tebrikleri, Üç aylar ve diğer hicri ayların başlangıcı, ayet, hadis ve rivayetlerin bulunduğu İslami Mesajlar 2017 kategorisinde bularak Müslüman kardeşlerimize ulaştırabilir ve hayırlı işlere vesile olabiliriz.

♦ Gökleri ve yeri yaratan, görünen ve görünmeyeni bilen, her şeyin Rabbi, meliki ve sahibi olan Allah’ım! Senden başka ilah olmadığına şahidim. Nefsimin kötülüğünden, şeytan ve ortaklarının şerrinden Sana sığınırım. Nefsime bir kötülüğün gelmesinden veya Müslümanlara karşı bir suç işlemeye onu itmesinden gene Allah’a sığınırım. (H. Şerif – Tirmizî)

♦ Bütün hamdler O Allah’a ki O, bana yeter, bana acır; yine bütün övgüler O’na ki, O, beni doyurur ve suvarır. Bana ihsanda bulunup, beni -insanların- en faziletli(si) kılan Allah’a hamd olsun. Senden beni ateşten korumanı diliyorum. (H. Şerif – Ebû Davud)

♦ Allah’ım, işimi koruyan dinimi ıslah et, geçimimi sağlayan dünyamı ıslah et, dönüp varacağım yer olan ahiretimi ıslah et. Hayatı her hayrı artırmama vesile eyle, ölümü bütün kötülüklerden kurtulmama çare eyle. (H. Şerif – Müslim)

♦ Allah’ım, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, ihtiyarlıktan ve kabir azabından Sana sığınırım. Allah’ım, nefsime takvasını ver ve onu temizle. Onu en iyi temizleyecek olan Sensin. Onun sahibi ve mevlâsı Sensin. Allah’ım, faydasız ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım. (H. Şerif – Müslim)

♦ Önce yollar uzanır Hakk’a yürümek için, tomurcuklar güller açar O’nu görmek için, dua eden biri var Senin için. Sen de dua et ALLAH için. Cuman mübarek, günün hayırlı olsun.

♦ Ben senin kapında garip bir varlığım. Ne tacım vardır, nede tahtım. Beni kapından mahrum bırakma Yüce Allah’ım. Bir tek sana muhtacım.

♦ Gök kuşağını gece ay ve yıldızlar süsler. İnsanların yüzünü de nur güzelliği süsler. Kalpde ki pası da zikir temizler.

♦ Mutlu bir çift ile karşılaştığınızda, Allah bozmasın gibi temennilerde bulunmayınız. Çünkü Allah, kullar istemedikçe, yönlerini tayin etmedikçe güzellikleri bozmaz.

♦ Allah’ım herkesler beni terk ettiğinde, ben yalnız kaldığımda, ben beni bıraktığımda, sen beni bırakma Allah’ım.

♦ Nefsin gücü 7 ise iradenin gücü 8’dir. Allah kimseye taşıyamayacağı kadar yüklemez. Ey Rahman ve Rahim olan Allah’ım irademizi 7 kuvvetli nefse ve şeytana kuvvetli kıl.

♦ En talihsiz insan, insanların itibar ettiği, fakat Allahü tealanın itibar etmediğidir. İhlas izzet ve ikbalde iken duyduğun hislerin, zillete düştüğün zaman değişmemesidir.

♦ Hocasına hizmet ederken yapılan iş, başkalarından farklı olmalıdır. Eğer fark olmayacaksa, hiç olmazsa o işi yapmağa giderken koşarak gitmelidir ki, bu kadarlık fark olsun.

Özlü İslami Mesajlar 2017

en yeni sözler
Sizlere en yeni sözler,en güzel sözler, aşk ve duygu mesajları, yerli yabancı şarkı sözleri, doğum günü ve özel günler ve ayrıca evlilik mesajları, komik sözleri enyenisozler.com sitesi olarak resimli etkileyici yazıları, fotoğrafları bedava indirilebilir, paylaşılabilir olarak hizmetinize sunduk.
https://www.enyenisozler.com/
Top