Yeniler
Ana Sayfa > GÜZEL SÖZLER > 15 Temmuz ile ilgili kompozisyon örneği

15 Temmuz ile ilgili kompozisyon örneği

15-temmuz-ile-ilgili-kompozisyon-ornegi

15 Temmuz Kanlı Gece

15 Temmuz Türkiye’nin en karanlık ve en uzun gecesiydi. Çünkü onlar demokrasiyi hiçe sayarak Devletimizin tanklarını ve jetlerini çalarak  halkın üzerine savaş açarken, Türk Milletinin tek yürek olarak birleşmesi  ve kararlığı karşısında umdukları boşa çıktı.

Şu cennet Vatanımızı ele geçirmek isteyen dış güçlerin ve ülkemiz içerisinde hem de bizden
görünen hainleri kullanarak bir darbe girişiminde bulundu. Türkiye cumhuriyetinin seçilmiş Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı sandık başında yenemeyeceğini anlayan güçler ülkemizi ele geçirmek için zorbalıkla iktidara sahip olmaya çalıştı.

15 Temmuz gecesi minarelerden Ezan ve sala sesiyle Milletimiz ellerinde bayrak dillerde Allah Allah nidalarıyla  ülkesini ve milli egemenliğini hiç kimseye kaptırmayacağını tüm dünyaya gösterdi. Biz Vatana sahip çıkmak için tarih boyu canlarımızı vermişiz, bugün vatanımız tehlikeye girdiğinde 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle canlarımızı feda etmek üzere silahların tankların önüne başlarını koyan vatanımız kurtarmaya çalışan ve ülkesine sahip çıkanlar o gün bir destan daha yazdı. Halkı hiçe sayanlara , halkın tercihlerini görmezden gelenlere 15 Temmuz günü sonsuza
kadar unutamayacakları bir ders verildi.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi tek yürek ve birlik olası milli beraberlik duygusu zirveye taşıyarak, O gün Ali, Ahmet, yoktu sadece Vatan vardı. Ülkemizi  bölmek isteyen dahili ve harici düşmanlara karşı önemli bir mesaj verildi. Tüm Türk milletine ve özellikle Türk gençlerine 15 Temmuzdan sonra düşen vazife ; ülkesi ve milletine karşı kurulan oluşumlara karşı uyanık olmak ve bir daha aynı tuzağa düşmemektir .  Milletimizin hassas olduğu konular üzerinden onu kandırmaya çalışanlara bir daha prim vermemek gerekir.

15 Temmuz gecesi canlarını ortaya koyan şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dilerken bir daha ülkemiz üzerinde kara bulutlar dolaşmaması için tüm gücümüzle
çalışmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bize düşen görevlerimiz Vatan, millet, bayrak ve din sevgisini yaşayarak vatanımıza ve milletimize hizmet etmektir.

 

yazan T. Canbey

Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Demokrasi Konulu Kompozisyon için Tıklayınız

en yeni sözler
Sizlere en yeni sözler,en güzel sözler, aşk ve duygu mesajları, yerli yabancı şarkı sözleri, doğum günü ve özel günler ve ayrıca evlilik mesajları, komik sözleri enyenisozler.com sitesi olarak resimli etkileyici yazıları, fotoğrafları bedava indirilebilir, paylaşılabilir olarak hizmetinize sunduk.
https://www.enyenisozler.com/
Top